Головна » Статті » Мої статті

Ставропігійська рада

 У Львові створена «Ставропігійська рада»

 

 Поважні громадські організації Львова  нещодавно утворили  «Ста­вропігійську раду».  У її складі  - науковці, викладачі вишів, пи­сьменники, працівники культури і громадські діячі. «Став­ро­пі­гій­ська рада» насамперед прагне відновити музей «Ставропігійський Інститут», де до 1939 року зберігались унікальні експонати, в тім числі - стародруки. Створюється робоча група для на­писання  книги про історію Ставропігійського Братства. Ряд за­хо­дів передбачають вшанування визначних діячів краю, причетних до Ставропігії.

- Сьогодні у Львові до певної міри нехтуються ті величезні заслуги, які має Ставропігія у  збереженні  української мови, культури, традицій і самої ідентичності українців-русинів.- розповідає один з ініціаторів Роман Матковський. – Ми пишаємося першою друкарнею та Іваном Федоровим, братами Рогатинцями і першим в Україні вищим навчальним закладом- Львівською Братською школою, вежею Корнякта і вулицею Руською, Петром Могилою і Іовом Борецьким, першою україномовною газетою «Зоря Галицька»…  Між тим, усе це Ставропігія.

До речі, один з активних співзасновників «Ставропігійської ради»  - університет «Львівський Ставропігіон» днями Указом Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета нагороджений орденом святих Кирила і Мефодія. За заслуги з відродження духовності в Україні. Тим же Указом ректора університету Ярослава Кміта вшановано орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ-го ступеня.

 

Роман  Матковський

Голова Ставропыгыйськоъ  Ради

2009 р.

Категорія: Мої статті | Додав: Stavropigion (18.02.2011)
Переглядів: 768 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0